Доповнена реальність і інтимні розмови: в луцькому музеї Корсаків місяць діятиме унікальна виставка 40 митців. Фото


Більше сорока сучасних митців із усієї України, як і досить молодих, так і досвідчено зрілих, об’єднані одним місцем і часом, спільно працюючи, створили вісім різносторонніх і по-своєму особливих практик.

Експозицію «INTRO», яка включає всі твори авторів, відкрили в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків 19 липня. Усі охочі мають можливість ознайомитися з виставкою в Луцьку протягом місяця.

Вона містить такі проєкти, як «Каліграфічні вправи» (практика з доповненою реальністю, зазирнути до якої можна, завантаживши спеціальний безкоштовний додаток), «Приват», «Іконостас Карпат», «Рівновага», «Мутації любові», «Земля», «Великий перевіз» і «Закон Паркінсона».
«Маючи справу з сучасним мистецтвом, ми, безсумнівно, заглиблюємося і виокремлюємо щось своє, інколи, звичайно, заперечуємо і залишаємо його на узбіччі. Завдання музею – гортати ці сторінки, збирати ці імена, емоції. Власне, сьогодні ми зустрілися на презентації унікального проєкту «INTRO» і маємо гарну нагоду про нього поговорити», – сказала на відкритті заходу директорка Луцького художнього музею Зоя Навроцька.
Своєю чергою, керівна партнерка Галереї сучасного мистецтва України «Арт-кафедра» Леся Корсак пригадала, що більше півроку тому Музей сучасного українського мистецтва Корсаків розпочав проєкт «Генеза», в рамках якого досліджує витоки, причини і розвиток сучасного українського мистецтва.

«Це вперше близько сорока художників об’єдналися в один проєкт «INTRO». «INTRO» – це вступ, запрошення до змістовної, серйозної, дещо інтимної розмови про проблеми сучасного мистецтва в Україні, проблеми митців, яким так складно в теперішньому часі знайти себе і йти в ногу зі світом, говорити правильною мовою, щоби їх розуміли. Це великий виклик для митців, які долучилися до цього проєкту, тому що вони повинні бути на рівні й помітно, коли хтось провалюється. Звичайно, це також виклик для координатора проєкту, який об’єднав вісім різних практик», – зазначила Леся Корсак.
Вона додала, що всі практики напрочуд різношерсті: «Координатор як у великому оркестрі мусить бути диригентом, який має слідкувати за тим, аби окремі інструменти не вибивалися, а звучали в унісон і могли створити симфонію».

Координатор проєкту «INTRO», художник Тарас Табака розповів, що всі присутні мають можливість спостерігати за ходом сучасної української історії, «яку ми пишемо тут».
«Оцінку нам даватимуть наступні покоління. Я завжди керувався тим, якщо в нашій попередній історії були видатні передові люди, починаючи від Малевича, то вони будуть і згодом. Ми ж маємо надавати змогу для комунікації, дискуту. Ніхто не претендує на звання найкращого. Контакт із глядачем, прямий діалог через роботу, картини – це основа. Ми робимо ці речі для вас, ми фанатично віримо в те, що культура має бути основою нашої самоповаги», – наголосив Тарас Табака.

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/culture/dopovnena-realnist-i-intymni-rozmovy-v-lutskomu-muzeyi-korsakiv-misiats-diiatyme-unikalna-vystavka-40-myttsiv-foto-/” Об этом сообщает online369.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя