Український правопис: нові норми не включатимуть у ЗНО впродовж 5 років


Наступні п’ять років у завданнях тесту ЗНО з української мови та літератури не будуть перевірятися нові норми українського правопису

Про це на прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко, передає Укрінформ. Об этом сообщает 33kanal.in.ua со ссылкой на СМИ.

“У зв’язку з набуттям чинності нового українського правопису відповідно до розпорядження МОН впродовж найближчих 5 років нові норми українського правопису, допоки вони не стануть усталеною практикою в навчальних закладах середньої освіти, перевірятися в тесті з української мови та літератури не будуть. Тобто, не буде завдань, в яких перевірятиметься правильність написання проект — проєкт, кафедра — катедра, аудиторія — авдиторія тощо”, — сказав Бойко.

Водночас, якщо випускник при виконанні завдання тесту з власної ініціативи послуговуватиметься новим правописом, це не буде вважатися помилкою.

  • Нагадаємо, інститут мовознавства імені Олександра Потебні Національної академії наук України опублікував повний текст нової редакції Українського правопису.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/08/15/ukrayinskyy_pravopys_novi_normy_ne_vklyuchatymut_u_zno_vprodovzh_5_rokiv”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя